Co mi přináší „KORONA“ situace?

Psát o současném stavu, ve kterém jsme (zdánlivě) kvůli koronavirové nákaze, je pro mě těžké. Mám pocit, že většina z našich zákazníků a přátel už četla, slyšela či viděla mnoho z těch krásných článků, videí o tom, co se nyní děje a proč a co s tím. A nemám vůbec na mysli tradiční masmédia, ale alternativní zdroje. Nicméně i tak se pokouším vypovědět můj osobní pohled.

Masmédia – jsou dobrá pro informace o změnách, nařízeních, všeobecném základním rozhledu. Jinak ale čím méně je budu sledovat, tím lépe. Mohou být hodně rychle návyková a působit skoro jako nebezpečná droga. Mohou být manipulativní. Proto je velmi důležité neztratit své kritické myšlení a ke všem zprávám přistupovat s rezervou a nebrat je hned absolutně.

Pohyb – když si ráno nezacvičím, cítím to na sobě. Cvičení je pro mě meditace v pohybu, zklidnění, spojení s tělem a naslouchání mu. Je to pro mě trénink přerušit běh myšlenek a soustředit se jen na okamžik TEĎ. Stejně tak odpolední svižná procházka na ČERSTVÉM VZDUCHU je úžasným osvěžením.

Strava – jsme s dcerou doma, vařím často, čtu si doporučení a vyhledávám co jak poladit. Vnímám, že současná „koronavirová“ situace je hodně o POSILOVÁNÍ IMUNITY, a strava, jak víme, k tomu může přispět. Takže kousek umeboshi každé ráno, pravidelnost v jídle, menší porce, čerstvost, dost zeleniny, divoká zelenina, pestrost, soustředění na jídlo, vděčnost, střídmost aj. Konec konců je také postní období, že? Tak tohle je ideál, ke kterému se denně snažím dospět😊.

Úklid – mnoho lidí říká, že má nyní čas díky korona restrikcím, a tak doma mimo jiné uklízí. Zajímavé, vždyť je jaro, a tak bychom měli uklízet, třídit, zbavovat se nepotřebných věcí tak jako tak.

Na zahradě – tak tady fakt nemám co říct. Mám kolem domu velkou zahradu, ale nedělám na ní. Prostě tohle už nestíhám. Tak všem, co si nyní mohou dopřát ten luxus zasadit si vlastní semínka a hrabat se v hlíně, držím pěsti. Podporuji permakulturní, nebo jakékoliv jiné přírodní zemědělčení a fandím mé širší rodině, že to dělá za mě. Já už pak jen sklízím. Díky za to.

Doma s rodinou – každý má nějakou specifickou rodinnou situaci. Někdo je sám, děti jsou u prarodičů a maká do práce. Někdo má rodinu doma a jsou nestandardně hodně SPOLU, pro někoho se stav skoro nezměnil. Přesto je to výzva a většinu z nás asi nutí se zamyslet nad vztahy s těmi nejbližšími – abychom spolu vůbec tak intenzivně vydrželi. A což to zlepšit, aby nám spolu bylo ještě lépe!? Ani to, že jsme najednou tak hodně spolu není samo sebou. Vezměme to jako výzvu se zamyslet, co nám druzí (partner, děti, rodiče) zrcadlí, co to je pro nás za zprávu. A jak případně drhnoucí komunikaci vylepšit.

Soucit a nezištná pomoc – tohle mě vždy neskutečně dojímá, kolik se objeví lidí s otevřeným srdcem, kolik lidí pomáhá, kde je potřeba, jak se dokážeme semknout. Smekám. I moudrý humor je skvělý.

Studium – a sebevzdělávání, dnes a denně hledám, co mě kde osloví zajímavého. Obzvláště DUCHOVNÍ literatura je nyní důležitá. Aby nám pomohla dostat se ke své podstatě, ke spojení s universem. Jedině tam najdeme správné odpovědi a podporu.

Víra – v jakékoliv podobě si ji chcete představit a PRAKTIKOVAT. Také to mohu nazvat důvěra – ve správný chod věcí. Že se prostě děje vše správně.

Naděje – že se vše v dobré obrátí a „když se kácí les, létají třísky“. Prostě aby mohlo přijít to lepší, musí se něco otřást. Můžeme si z každé situace vzít to lepší, a na tom stavět. Hledat a vidět příležitosti, chtít měnit, máme nyní obrovskou příležitost.

Přijímám s pokorou, co přichází. Věřím, že se vše děje správně a že tato mnohavrstevná korona situace má mnohem hlubší význam, než se při prvním (i druhém) pohledu může zdát. Bděle sleduji, co mi dnes a denně přichází a uvažuji, co mi to má napovědět. Těším se a věřím v lepší příští. Posilování imunity jídlem a pohybem a posilování na psychické a duchovní úrovni je nyní nejdůležitější.

No, a tak mi řekněte, co to má znamenat, že se mi před pár dny na procházce v lese protijdoucí pes zakousl z ničeho nic do rukávu a roztrhl mi bundu??

Napište. Ne k tomu psovi, ta bunda je už stejně stará. Napište, co Vás oslovuje, co Vám přichází zajímavého, jak Vy to teď vidíte…😊

Irena Dutková
Irena Dutková, zakladatelka a majitelka společnosti Duhový koník. Nadšená propagátorka zdravého životního stylu v širokém pojetí. Klade důraz na to, aby věci a činnosti v životě byly jednoduché, přírodní, logické i intuitivní. Ráda propojuje a inspiruje lidi. Organizuje různé pobytové a vzdělávací akce, na kterých se podává zdraví prospěšná přírodní strava, kde probíhá kvalitní program pro děti, i dospělé.
Komentáře