Recept: OVOCNÉ KULIČKY

Skoro každý den potřebujeme doma vymýšlet něco zajímavého, chutného a zdravého pro dceru na svačinky, do školky a pro nás na mlsání. Dnes jsem si vzpomněla na ovocné kuličky s ořechy, které nedávno na našem Silvestrovském pobytu připravila pro silvestrovské pohoštění kuchařka Jana a zkusila jsem je také. Tady je recept. Je jednoduchý.

Napařila jsem různé druhy sušeného ovoce (vybrala jsem rozinky a meruňky), aby změklo a lépe se s ním pracovalo. Vlašské ořechy jsem nalámala na kousky a opražila zlehka na pánvi (vybrala jsem vlašské ořechy, máme jich dost z vlastních zdrojů, je však možné použít třeba lískové, nebo mandle). Do mixovací nádobky jsem vložila napařené ovoce (meruňky jsem trochu pokrájela) a opražené ořechy. Tyčovým mixérem jsem směs rozmixovala na tuhé těsto. Mokrou lžící jsem vykrajovala kousky, z nich tvarovala kuličky. Ty jsem obalovala buď v kokosu, nebo v jemně opražených sezamových semínkách (moje dcera nemá ráda kokos). Kuličky vydrží několik dní. Lepší je skladovat je v lednici, nebo na chladném místě.

Hodí se jako svačinka na cesty, do školy, pro uspokojení chuti na sladké.

Irena Dutková
Irena Dutková, zakladatelka a majitelka společnosti Duhový koník. Nadšená propagátorka zdravého životního stylu v širokém pojetí. Klade důraz na to, aby věci a činnosti v životě byly jednoduché, přírodní, logické i intuitivní. Ráda propojuje a inspiruje lidi. Organizuje různé pobytové a vzdělávací akce, na kterých se podává zdraví prospěšná přírodní strava, kde probíhá kvalitní program pro děti, i dospělé.
Komentáře