O NÁS / Náš tým

Chcete se nás na něco zeptat?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Náš tým

  • Irena, majitelka a spoluzakladatelka Duhového koníka

Společnost Duhový koník je mojí srdeční záležitostí. Vznikla z velké radosti z tvoření, spojování a inspirování lidí ke zdravějšímu životnímu stylu.  A tohoto ducha si ponechala doposud.

Pocházím z Mělníka, studovala jsem v Praze, a pak ještě ve Francii a v Anglii. Pracovala jsem dlouhá léta v mezinárodním obchodě s potravinami (především vínem), a to v několika zemích – v Německu, v Polsku a v Čechách. Procestovala jsem velký kus Evropy. Nejen díky přechodu na makrobiotickou stravu jsem se  začala na svět dívat novýma očima. Postupně jsem se uvolňovala ze spárů korporátních společností, prázdného konzumu, ne-mocí a objevovala svou vlastní, opravdovou cestu v životě. Již od mládí jsem se zajímala o zdravé stravování, zároveň mám ráda pohyb a různé sporty, ráda cestuji, ráda dávám lidi dohromady a mám radost, když se dobře baví, ráda jim přináším různorodou inspiraci do života. Ráda zpívám, tančím a objevuji neustále nové, hlubší dimenze života.

Jsem nadšená, že mohu to, co mě nesmírně baví a naplňuje realizovat i v Duhovém koníku.  Více o Ireně a Duhovém koníku zde.

 

  • Gabriela, back office, projektová manažerka

Ráda cestuji, poznávám nová místa a nové lidi, kteří se zajímají o překonávání vlastních limitů, proto jsem součástí týmu Duhového koníka. Na pobytech si užívám atmosféru pohody, zábavy, klidu, tvoření a naplnění.

Dlouhá léta jsem totiž pracovala ve státní správě jako ekonom. Po určité době jsem nicméně začala pociťovat, že potřebuji jít dál. Po 20 letech jsem konečně řekla dost, dala výpověď a vše o čem jsem kdy snila, jsem začala realizovat. Bylo to nesmírně dobrodružné a tvořivé. Mezi mé sny patřilo i pomáhat lidem žít pohodovější život a pomáhat jim plnit také jejich sny. Prošla jsem psychoterapeutickými kurzy, které mi nenávratně změnily úhel pohledu na svět i můj život. Dokážu ho až nyní vnímat jako ten největší dar, jenž mi byl dán. Lidem pomáhám a naplňuje mne to. Jsem také majitelkou e-shopu, kde prodávám přístroj na odstranění pesticidů z ovoce a zeleniny pomocí ozonu a biologicky aktivní doplňky pro zdraví.

Není mi lhostejná ani moje strava, beru ji jako jednu z výzev, na kterých stavím svůj duchovní rozvoj. Zajímají mne všechny druhy zdravé stravy od makrobiotické, přes vegetariánské a veganské, až po raw. Vždy jsem se vyhýbala zařazování do skupin, tohle jsem, tohle nejsem. Cítit se svobodně pro mne byla jedna z dalších met a je úžasné to žít, a to jak ve vztahu, tak v tom, co jím a jak přemýšlím.

Miluji nové výzvy, mohu-li se dostávat na kloub tomu, jak to vlastně vše funguje.

Mám 2 syny a skvělého partnera. Žijeme společně v Kostelci nad Orlicí.

Těším se na osobní setkání s vámi na našich pobytech a jiných akcích pořádaných Duhovým koníkem.

 

  • Šimon, IT specialista, marketér

Narodil jsem se v roce 1993 a vyrůstal v Doudlebách nad Orlicí. Od dětství jsem byl rodiči veden ke sportu a zájem o sport mi zůstal až do současnosti. V posledních pár letech jsem začal také cíleně trénovat na různé "extrémní" závody a sport se pro mě stal číslo jedna. Díky zájmu o sport a aktivní trénink jsem se postupně začal věnovat sportovnímu jídelníčku a začal řešit, co vlastně jím a co je pro mé tělo dobré.

Po studiu informatiky na obchodní akademii v Kostelci nad Orlicí jsem se rozhodl, že zkusím úplně jiný obor a že si užiji studentská léta. Začal jsem studovat Management cestovního ruchu v Hradci Králové, ale oklikou jsem se zase dostal do IT sféry. Nyní pracuji jako servisní technik mobilních telefonů v Hradci Králové.

V týmu Duhového koníka pomáhám s IT záležitostmi a občas mluvím i do marketingových věcí. Je to pro mě výborná zkušenost, stále se učím mnoha novým věcem ohledně marketingu i IT, které bych si jinak ani nevyzkoušel.

 

  • Dominika, spoluzakladatelka, grafička

Narodila jsem se a vyrůstala v Praze, ale od malička jsem jezdila s rodiči na chalupu do jižních Čech, kde jsem to milovala. Dost času jsem strávila na stromě, nebo na serfu na Tálinském rybníce. Můj tatínek, grafik, mě podporoval v kreslení a malování. Navštěvovala jsem základní uměleckou školu, pak střední školu Václava Hollara a vysokou školu FUUD v Ustí nad Labem, obor grafický design. Během studia jsem byla na několika stážích a po studiích na Work and tavel v USA. Vždycky jsem ráda cestovala, nabírala zkušenosti, potkávala zajímavé lidi a pozorovala, jak to kde chodí. Nejraději vzpomínám na Norsko a Nový Zéland, kde je úžasná příroda a příjemní lidé.
K makrobiotice jsem se dostala z důvodu zdravotních problémů, a také jsem měla pocit, že v práci k obědu už „ty bagety“ jíst nechci. Po prvním kurzu u pani Kubíkové jsem začala vařit. Díky kamarádce jsem se potkala s Irenou, se kterou jsme měly podobné záměry a myšlenky. Měly jsme velkou chuť uspořádat pro děti letní tábor se zdravou stravou, z čehož vniklo postupně mnoho dalších akcí. Na akcích Duhového koníka jsem ze začátku organizovala dětský program, pak jsem i vařila.  Od začátku zpracovávám také veškeré grafické podklady firmy.
V současné době mám šestiletou Zorku a dvouletého Mikoláška, kteří mě dost zaměstnávají. Jen tak tak stíhám se věnovat  alespoň grafice.

 

  • Emílie, animátorka, projektová manažerka, programová metodička

Narodila jsem se v roce 1991 a vyrůstala jsem v malebném městěčku Jablonné nad Orlicí v Orlických horách. Už v dětství jsem byla aktivní a tvůrčí v mnoha směrech. Navštěvovala jsem spoustu kroužků od hry na kytaru, výtvarný i dramatický obor a v neposlední řadě skautský oddíl, který ve mně zanechal hluboký vztah k přírodě. Věnovala jsem se také snowboardingu na závodní úrovni, kde jsem utrpěla vážné zranění a doslova jsem unikla smrti o vlásek.

Studovala jsem střední zdravotnickou školu z důvodu vnitřní potřeby pomáhat lidem, ale ve třetím ročníku jsem pochopila, že to nebude má životní cesta, nedokázala jsem se smířit s přístupem zdravotnictví k člověku.

Ještě během studií jsem otěhotněla a v roce 2012 se mi narodil syn Eliáš. Od té doby žijeme společně s mým mužem všichni tři v domečku na okraji města Letohrad.

V těhotenství už jsem studovala vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli, obor volnočasové pedagogiky a následně i speciální pedagogiky.

Eliášek rostl a já i díky němu cítila potřebu jiného přístupu k výchově jak z naší rodičovské strany, tak i ze strany institucionálního vzdělávání. Z toho důvodu jsem se v roce 2014 rozhodla pomoci v projektu založení Lesního klubu Letohrad podle vzoru lesních mateřských škol. Díky své roli spoluzakladatelky jsem se naučila spoustu dovedností, získala zkušenosti alternativního přístupu k vzdělávání dětí, a také jsem se seznámila s Montessori pedagogikou, která je mému srdci blízká.

Miluji cestování, a tak jsem se rozhodla vystudovat ještě angličtinu na jazykové škole.

V roce 2016, po dokončení všech studií jsme se (tak trochu i za odměnu) s partnerem shodli, že potřebujeme prožít nějakou cestu. V červnu jsme se vydali na Svatojakubskou pouť Španělskem. Bylo to nádherné a je nevyčíslitelné, jaké dary nám v osobnostím rozvoji Camino přineslo.

Osud chtěl, abych pochopila i pohled druhé strany mince a v září 2016 jsem nastoupila na základní školu jako asistentka pedagoga a vychovatelka ve školní družině. Už od první chvíle jsem věděla, že mi to má přinést zkušenosti, ale má pravá cesta to není. Tak jsem stále hledala a vysílala přání. A bylo vyslyšeno, vesmírný objednávkový servis funguje.

Přišlo setkání s Irčou – majitelkou Duhového koníka a zapadlo vše, jak kostičky puzzle. Ihned jsem se rozhodla zapojit do týmu jako animátorka, tvůrkyně programů a spolupracovat na organizaci jednotlivých akcí.

Jsem velice vděčná, že ke mně tato nabídka přišla a cítím, že je to část mého Osobního příběhu.

 

  • Josef, hlavní kuchař, výživový poradce

Duhový koník je pro mě více než jen vaření s kolegy…  Vidím v něm přátele, spokojené strávníky a podobně smýšlející bytosti s pořádnou dávkou radosti i pokory. Každé vaření je pro mě pobytem na příjemném místě, novou zkušeností a poznáním nových inspirativních lidí.

Žiji v Břeclavi na jižní Moravě. Pocházím ze sportovní rodiny. Od mala jsem byl veden k veslování, kterému jsem se věnoval závodně 18 let. Přestože jsem vystudoval technický obor, byl jsem vždy milovníkem jídla. Během studia na vysoké škole v Olomouci mě to dovedlo k seznámení s výživou. Natolik mě nadchla, že se stala mým majákem budoucího života. Mnoho zkušeností nejen s výživou, ale i s každodenním vařením, obsáhlé samostudium makrobiotiky, výživy východu i západu, vaření na dovolených se zdravou stravou, ve veganských restauracích a v neposlední řadě osvědčení výživového poradce mě dovedlo k Duhovému koníku a k motivaci, začít si uspořádávat svůj vlastní život s tím, co mě opravdu baví a naplňuje.

Snažím se jít příkladem svým způsobem života - cestou vyváženého jídla, osobním rozvojem, sporty všeho druhu, etickým i ekologickým přístupem k přírodě. Jsem toho názoru, že to, co hlásáme, tím i žijeme.

Jsem rád, že mám tu možnost spolupracovat s úžasnými lidmi v Duhovém koníku a těším se na další milá setkání.