Letní turistika v Beskydech

Rádi objevujete nová místa naší krásné země? Jste rádi v pohybu a na toulkách po lesích a zajímavých místech?

Přidejte se k nám a užijte si týden výletění v Beskydech! Příjemný horský hotel Sůkenická se nachází v lese, pod rozhlednou Čarták. Vaši pohodu podpoří i harmonizující rostlinná strava a přátelské prostředí hotelu.

Termín

13. - 20. 8. 2023

Místo

Beskydy, Bílá, horský hotel Sůkenická

Příjezd a odjezd 

Začínáme v neděli 13. srpna večeří v 18 h (ubytování je možné od 15 h) a končíme v neděli 20. srpna snídaní. Účastníci obdrží svačinku na cestu.

O programu

Každé dopoledne je připraven 2,5 h programový blok pro děti (samostatné, od 3 let), který bude probíhat ideálně venku kolem hotelu. V případě deštivého počasí mohou být děti v klubovně. Odpoledne jsou volná pro různé výlety a poznávání v okolí. Několik výletů podnikneme společně.

Kdo se z nějakého důvodu nebude moci výletů zúčastnit, bude mít možnost krátkých procházek v okolí hotelu, výletů autem, posezení v hotelové kavárně atd.

Každé ráno nabídneme harmonizační cvičení.

Ubytování

Hotel Sůkenická byl postaven v 80 letech. V nedávné době prošel rekonstrukcí. V hotelu se nachází příjemná restaurace s nádherným výhledem do dalekého okolí. Vedle restaurace je také bar. Pokoje jsou umístěny v prvním patře, všechny mají vlastní sociální zařízení, televizi, wi-fi připojení. V suterénních prostorách hotelu je také sauna, whirpool (na objednání). Hotel disponuje vlastním rozsáhlým parkovištěm. Více info zde.

Jak se dostanete k hotelu Sůkenická

Dojezd autem je jednoduchý. Při příjezdu z ČR pojedete po silnici č. E442 k hraničnímu přechodu Bumbálka. Jak dojedete na parkoviště před přechodem, otočte se a vraťte se 50 m a pohodlně vjedete vlevo na lesní cestu směr hotel Sůkenická. Cesta je značená, je docela úzká, ale dobře sjízdná. Po 1 km dojedete přímo k hotelu.

Okolí hotelu

Horský hotel Sůkenická se nachází v CHKO Beskydy, na přechodu Moravskoslezských Beskyd a Javorníků. Už příjezd do této oblasti je zážitkem – cestou můžete pozorovat měnící se krajinu, nádhernou přírodu, charakteristickou lidovou architekturu Valašska. Při příjezdu se zastavte například ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, který je jedním z nejznámějších v ČR. Kdo přijíždíte ze Slovenska, můžete se zastavit třeba na poutním místě Turzovka.

Hotel Sůkenická se nachází v nadmořské výšce 930 m, hluboko v lesích. To znamená, že jsme přímo v panenské přírodě s množstvím procházek a túr všude kolem. A když si vyběhnete už jen na 200 m vzdálenou rozhlednu Čarták a překonáte 137 schodů, můžete se rozhlédnout nejen po Beskydech a Javornících, ale při dobré viditelnosti uvidíte i na Tatry!

Strava

S radostí pro vás připravujeme harmonicky působící makrobiotickou stravu. Tato strava je připravena z kvalitních surovin. Základem jsou obiloviny, luštěniny, zelenina, ovoce, ořechy, semínka a další. Využíváme z části také bio suroviny. Jsou podávána čtyři jídla denně: snídaně, oběd, dezert a večeře. Pokud máte nějaká dietní omezení, nebo specifická přání, sdělte nám je předem. Pokusíme se vám maximálně vyhovět. Rádi připravíme také příkrmy pro nejmenší účastníky pobytu, nebo stravu v bezlepkové podobě aj. Po celý den vám jsou k dispozici různé nápoje (čaje, voda, obilná káva, apod).

Pro koho je pobyt určen

Turistický pobyt v Beskydech je vhodný pro všechny zdatné zájemce o poznávání přírody, milovníky procházek a tůr, obdivovatele naší krásné země. Jsou vítány rodiny s dětmi i jednotlivci. Náročnost jednotlivých výletů je maximálně střední.

Proč se tohoto pobytu zúčastnit

Poznáte zajímavý kraj hlubokých lesů, specifika pohraničí se Slovenskem, setkáte se s podobně naladěnými lidmi a můžete s nimi sdílet svá životní témata. To bývá často benefitem na našich pobytech. Celkový dojem podtrhne i harmonizující rostlinná strava, příjemné prostředí hotelu a přátelský přístup našich pracovníků.

Cena

8 300 Kč dospělý účastník, 6 900 Kč děti od 3 do 15 let, děti do 3 let bez nároku na lůžko hradí 250 Kč/ den za stravu, děti do jednoho roku zdarma.

V ceně je zahrnuto: 7 nocí ubytování, 7x plná penze včetně nápojů, poplatek za program, pobytová taxa.

V ceně není zahrnuto: doprava, hotelové služby navíc, cestovní pojištění – doporučujeme sjednat v CK; příplatek za speciální stravu (např. bezlepkovou, příkrmy) je 50 Kč/ den

Akce je vhodná pro osoby se sníženou schopností pohybu.

Přijďte a prospějte svému tělu i duši. Těšíme se na vás.

Detaily

Termín:
13. - 20. 8. 2023
Místo:
Beskydy, Bílá, horský hotel Sůkenická

Cena:

8 300 Kč dospělý účastník, 6 900 Kč děti od 3 do 15 let, děti do 3 let bez nároku na lůžko hradí 250 Kč/ den za stravu, děti do jednoho roku zdarma.

Fotogalerie