Balíme si na hory

Chystáte se s rodinou na hory a malinko vám balení věcí sebou nahání strach? Nezoufejte. Tak jako u jiných situací, jestliže si vše promyslíte, rozplánujete a napíšete, hodně se vám uleví. A získáte skoro jistotu, že na nic nezapomenete. Sepište si seznam potřebných věcí už třeba týden dva dopředu a postupně do něj dopisujte, co vás napadne.

Vodítkem vám může být seznam, který jsem si zpracovávala několik let, a který mi vždy pomůže, když balím na hory. Ráda se s vámi o něj podělím. Berte ho jako inspiraci pro vaše přípravy. Je sestaven pro týdenní pobyt na horách s lyžováním a je spíše trochu nafouknutý.

 

Oblečení

spodní prádlo (7x kalhotky, 7x ponožky, 2 – 3 košilky nebo tílka aj.)

trička, trika s dlouhým rukávem, košile – celkem 4 – 5 kusů

mikina, svetr, rolák – celkem tak 3 ks

punčocháče bavlněné, elasťáky, kamaše, tepláky

kalhoty 3x (na cestu, na ven teplé, dovnitř), sukně

pyžamo, příp. ponožky na spaní

čepice, rukavice, šála, příp. šátek – po dvou kusech

bunda, vesta

Na sport

termoprádlo, kombinéza (oblečení na sjezdování), oblek na běžky, čepice, rukavice, šála (šátek), ponožky, sjezdařské boty, boty na běžky, lyže, hůlky, boby, snowboard, brýle, vosky, obal na lyže, oblečení na cvičení, plavky

Obuv

kozačky, sněhuly, trekové zimní boty, domácí obuv (bačkory aj.)

Kosmetika

kartáček na zuby, pasta, hřeben, tělový krém, krém na obličej, krém na ruce, šampon (kondicionér, pěna do vlasů, lak), vatové tyčinky, náplasti, papírové kapesníky, deo spray, manikůra, zrcátko, intimní potřeby, fén. Toto je základ. Další nezbytnosti si asi zvolí každý podle svých denních či týdenních potřeb.

ručník – většinou je fajn mít i svůj

Ostatní

šitíčko, mapy, deníček, ramínka, šperky a jiné ozdoby, hudební nástroj, igelit na špinavé prádlo, baterka

telefon a nabíječka, hands-free, počítač s nabíječkou, kniha, časopisy, studijní materiály, psací potřeby, fotoaparát, peníze (i jiná měna?)

svačinky, termoska, krabička na jídlo, cestovní lžíce

Zavazadla

kufr (pro cestu autem), batoh (pro cestu hromadnou dopravou), batoh (trekový, městský), osobní taška, taška na lyžařské boty aj.

Na cestu

svačina, pití, ubrousky, něco na čtení, hry – to vše v jedné extra tašce, aby vše bylo po ruce při cestování

Pro děti navíc

nějaké doučování ze školy(?), knížky, hry, malování, batůžek

plenky (látkové, jednorázové),

svačinky trvanlivé, lahvičky na pití, cestovní lžička, krabičky na jídlo

Přeji vám příjemné balení. A pokud přeci jen něco zapomenete? Bude to výzva, jak zvládnout situaci i s nějakou chybějící věcí! Tak až sbalíte, uvidíme se na horách.

Irena Dutková
Irena Dutková, zakladatelka a majitelka společnosti Duhový koník. Nadšená propagátorka zdravého životního stylu v širokém pojetí. Klade důraz na to, aby věci a činnosti v životě byly jednoduché, přírodní, logické i intuitivní. Ráda propojuje a inspiruje lidi. Organizuje různé pobytové a vzdělávací akce, na kterých se podává zdraví prospěšná přírodní strava, kde probíhá kvalitní program pro děti, i dospělé.
Komentáře