5 výhod, proč cestovat s cestovní kanceláří

Vybíráte, kde nakoupit vaší dovolenou a kam jet? Rozhodujete se mezi různými nabídkami? Možná jste si ani neuvědomili, že když si zvolíte zájezd od cestovní kanceláře, dostává se vám mnohem více výhod než od jiného subjektu.

  1. Odborná činnost

Každá cestovní kancelář musí na začátku své činnosti doložit, že je odborně způsobilá provozovat tuto činnost, že zná aktuální legislativu a má vytvořený jasný záměr své činnosti. Povolení k provozování cestovní kanceláře dostanou jen prověřené subjekty.

  1. Zajištění

Všechny legálně působící cestovní kanceláře jsou v dnešní době povinny se dokonce dvakrát zajistit. Mají zřízeno pojištění proti úpadku, a navíc společně skládají finanční prostředky do tzv. Garančního fondu. Oba zajišťovací nástroje slouží k ochraně zákazníků, když by cestovní kancelář nemohla plnit své závazky vůči nim.

  1. Jasná pravidla a férovost

Dobrá cestovní kancelář má vytvořeny férové všeobecné obchodní podmínky – tedy jakýsi popis, jak nákup zájezdu/ dovolené a samotná dovolená bude probíhat. Jsou daná jasná pravidla, co se má stát a zákazníci se o ně mohou opřít. Vědí, s čím mohou počítat, jak jsou chráněni, jaká mají práva (a samozřejmě povinnosti). Obchodní podmínky se mohou zdát nudné ke čtení, jsou ale faktickým návodem a popisem, co se bude dít.

  1. Vzdělávání

Dobře fungující cestovní kancelář se neustále vzdělává v různých oblastech, a tak udržuje krok s aktuální legislativou i dalšími moderními trendy. Poslední změny legislativy, nejen v oblasti cestovního ruchu, musím podotknout, byly sice náročné na zapracování, ale celkově vedly k větší ochraně a informovanosti zákazníka. A v tom vidím jejich prospěšnost.

  1. Bezpečí vašich financí

Když se nakonec vybraného a zaplaceného zájezdu nemůžete zúčastnit (obvykle to bývá z důvodu nemoci), máte právo díky speciálnímu cestovnímu pojištění získat většinu vámi uhrazených prostředků zpět. Toto cestovní pojištění, které v sobě obsahuje i pojištění tzv. „storna zájezdu“, vám dobrá cestovní kancelář k vašemu zájezdu také ráda zajistí.

Kromě zdraví prospěšné, kvalitní stravy, propracovaného dětského programu, přátelského prostředí, krásné lokality v Čechách či zahraničí vám zajišťujeme všechny tyto výše uvedené výhody. A moc rádi! Těšíme se na vás na některé z našich akcí.

Autor: Irena Dutková, majitelka cestovní kanceláře Duhový koník, s.r.o.

23. 10. 2019

Irena Dutková
Irena Dutková, zakladatelka a majitelka společnosti Duhový koník. Nadšená propagátorka zdravého životního stylu v širokém pojetí. Klade důraz na to, aby věci a činnosti v životě byly jednoduché, přírodní, logické i intuitivní. Ráda propojuje a inspiruje lidi. Organizuje různé pobytové a vzdělávací akce, na kterých se podává zdraví prospěšná přírodní strava, kde probíhá kvalitní program pro děti, i dospělé.
Komentáře