AKCE PROBĚHLÉ / Víkend s integrální jógou

Víkend s integrální jógou

Chcete strávit Inspirativní a odpočinkový víkend s jógou v půvabné šumavské přírodě? Rádi byste při tom také něco udělali pro své tělo i duši? Rádi byste podpořili fyzické cvičení ještě i zdravou stravou? Chcete se setkat a popovídat s podobně naladěnými lidmi? Pak neváhejte a přihlaste se na Víkend s integrální jógou. Čeká vás mnoho milých a příjemných zážitků.

Termín: 20. – 22. květen 2016

Místo: Železná Ruda, penzion ALFA (s proslulým Chrámem ticha)

Program: ranní rozcvičky, dopolední i odpolední harmonizační cvičební bloky integrální jógy (integrální jóga je spojením všech druhů jógy tak, aby se harmonicky rozvíjela každá složka bytí), procházky, OM Chanting (léčivé a harmonizující skupinové zpívání mantry OM), Jóganidra (neboli jógový spánek v leže na zádech, meditační hudba a mysl následuje pokyny lektora), procházky, společné sdílení a další.

Časové rozložení programu: celý program začíná v pátek v 17 h malým jógovým protažením. Po večeři se účastníci seznámí mezi sebou i s programem. V sobotu i v neděli začínáme ranní rozcvičkou ještě před snídaní, pak následují dopolední a odpolední cvičební blok, po obědě necháme čas na procházku, odpočinek a jiné aktivity. Večer bude zařazena více klidovější aktivita. V neděli končíme obědem.

O lektorce: jógu praktikuje 25 let. Je to pro ni způsob života, každodenní práce s tělem a dechem, ale hlavně ji vnímá jako komplexní působení na celou bytost, jako duchovní cestu, která postupně rozvíjí celou osobnost. Studiem jógy Vlasta získala celoživotní průkaz učitele jógy standardní kvalifikace, a tyto znalosti neustále prohlubuje. Obdržela od svého gurua Swámího Vishwanandy zasvěcení do vyšších technik jógy a je koordinátorkou OM Chantingu. 

 „V různých oblastech našeho života musíme čelit vysokým psychickým a fyzickým nárokům. Stále více lidí trpí stresem, nervozitou, psychickou nerovnováhou a nedostatkem fyzického pohybu. Nevyřešené rozpory a problémy často vedou k mentálnímu a fyzickému napětí a následně i k nemocem. Moderní životní styl nás oddaluje od přirozeného způsobu života a harmonického vztahu k sobě i ke společnosti. Žít šťastně a v souladu sám se sebou a se svým okolím je přáním každého člověka. Toho můžeme dosáhnout harmonizací těla, mysli a duše. Jóga je jednou z cest, která nám pomáhá upevnit fyzické, duševní, duchovní a sociální zdraví a dále je rozvíjet.“– říká Vlasta Tvrzová, lektorka kurzu.

Ubytování: účastníci budou ubytování v příjemném, rodinném penzionu ALFA, který se nachází pod kopcem Belveder, ve svahu, s krásným výhledem až do německé Železné Rudy. Pokoje jsou příjemně světlé a jsou rozmístěny ve dvou patrech, dvou až čtyřlůžkové. Většina pokojů má své sociální zařízení. V přízemí penzionu se nachází restaurace s barem. Před několika lety majitelé vybudovali v rámci penzionu úžasný meditační prostor „Chrám ticha“, kde lze opravdu vnímat léčivou, harmonizující atmosféru. Zde budou také probíhat cvičení (pokud nebudeme venku). Penzion dále disponuje saunou a výřivkou (na objednávku).

Doprava k penzionu ALFA: autem se k penzionu dostanete za 2 h z Prahy, dojezd je jednoduchý a po městě najdete i směrovky. Železniční zastávka je 300 m od penzionu.

Pro koho je víkendovka určena: vítáni jsou všichni zájemci o cvičení jógy, všech věkových kategorií. Nemusíte mít ani prvotní zkušenosti, cvičení je pomalé a každý cvičí svým tempem a dle svých možností. Na své si přijdou i pokročilejší účastníci, neboť opakování, procvičování a prohlubování znalostí a dovedností není nikdy na škodu. Ve skupině složené z různě zkušených účastníků se mohou všichni jen obohatit. Stačí zůstat otevřený a pokorný ke všemu, co přichází.

Proč se mám zúčastnit? Co získám? Nové poznatky o jógovém cvičení a oborech souvisejících, setkání s příjemnými lidmi, zajímavou inspiraci do života, možná i odpověď na některé mé otázky, příjemné zážitky z rozkvétající šumavské přírody, potěšení z kontaktu s milým personálem, harmonizující stravu nejen pro tělo, ale i pro dušiJ, v neposlední řadě si prostě příjemně odpočinu a mnoho dalšího.

Cena: 2 850 Kč / dospělý účastník; cena zahrnuje: 2 x plnou penzi včetně nápojů (snídaně, oběd, svačina, večeře), ubytování 2 noci, lektorné

Strava: vyvážená a zdraví prospívající rostlinná strava, suroviny z větší části v bio kvalitě; stravu je možné na přání upravit (např. na bezlepkovou) a vždy je jí dost

Detaily

Termín:
20.05.2016 - 22.05.2016
Místo:
Železná Ruda, penzion ALFA (Chrám ticha)

Fotogalerie