AKCE PŘIPRAVOVANÉ / Tábor pro rodiny s dětmi

Tábor pro rodiny s dětmi

Rádi byste strávili příjemnou dovolenou v panenské přírodě a zároveň chcete vašim dětem dopřát dětský kolektiv a bohatý táborový program? Chcete být o dovolené spolu, ale volný čas můžete každý z rodiny trávit podle svého přání a představ? Chcete, aby o vaše děti bylo během dne postaráno, a vy jste se mohli věnovat vašim zálibám? A to vše podpořeno zdraví prospěšnou přírodní stravou, která posílí tělo a povznese duši? Chcete sdílet svá životní témata s podobně naladěnými lidmi? A v neposlední řadě byste si rádi i trochu té táborové atmosféry a dovádění užili společně s dětmi? PAK JSTE TU SPRÁVNĚ, VÍTÁME VÁS:-)!

Termín: 25. srpna – 1. září 2017

Místo: Tábořiště Sopka, Zlámaniny, na rozhraní Českého Ráje a Podkrkonoší; Areál tábora leží přímo za pohádkovým lesem Řáholcem, 15 km východně od Jičína a 1 km od Nové Paky.

Program:

V rámci této letní rodinné dovolené nabízíme čtyři paralelní programy podle věku účastníků. Pro malinké děti do 3 let je připraven Baby klub. Předškolní děti budou rozděleny do dvou oddílů. Děti se budou hodně pohybovat v přírodě, budou tvořit, hrát divadlo, zpívat a tančit a ještě mnoho dalšího. Nechte se překvapit. Školní děti budou mít jeden oddíl s poutavým programem. I pro dospělé účastníky připravujeme občasný program (plánujeme například besedy, přednášku, společný výlet, hry a další). A pro všechny zájemce ranní cvičení, večerní táboráky a sdílení snad po celý den :-).

Časové rozložení programu: tábor začíná v pátek 25. 8. večeří v 18 h, příjezd možný od 15 h. První seznamovací program pro děti začne již odpoledne. Dětský program předškolních a školních dětí začíná oficiálně v pátek po večeři a v Baby klubu v sobotu dopoledne. První organizační a seznamovací schůzka rodičů bude v pátek od 21 h. Baby klub probíhá denně 2 x 2 hodiny, program předškolních a školních dětí v dopoledním, odpoledním a večerním bloku.  Po obědě dodržujeme všichni polední klid.

O vedení tábora: Baby klub, předškolní i školní oddíly mají vždy jednoho vedoucího a jednoho praktikanta. Oddílovými vedoucími jsou znalí odborníci, kteří se věnují práci s dětmi ve volnočasových zájmových organizacích a mají bohaté táborové zkušenosti. Tábor, kde s dětmi jsou i jejich rodiče, nemusí mít zdravotníka. Není to povinnost. Přesto tuto službu účastníkům našeho tábora dopřáváme, a tak i letos se můžete těšit na péči zkušené zdravotnice. Tým kuchařů vede hlavní kuchařka Jana, která bude dbát, aby si ve stravě přišli na své jak děti, tak i rodiče - tatínci obzvláště. Na kvalitu všech služeb a programu dohlíží a vždy je na místě přítomna Irena, hlavní vedoucí tábora a majitelka Duhového koníka.

Ubytování: Tábor SOPKA leží blízko Nové Paky (15 km za Jičínem). V okolí jsou rozsáhlé lesy a louky vhodné pro hry, četné rybníky ke koupání. Ani deštivé počasí nikoho nezaskočí – tábořiště disponuje různými zakrytými prostory (velká jídelna, klubovna, zastřešená terasa a další). Celému tábořišti dominuje hlavní zděná budova s jídelnou, kuchyní, sociálním zařízením, pokoji a marodkou. Většina táborníků bývá ubytována ve čtyřlůžkových chatkách. Vše je nově zrekonstruované.  V areálu se dále nacházejí čtyři hřiště využívané na fotbal, volejbal, basketbal, vybíjenou a jiné hry. K velkému zpestření také patří táborový bazén. K areálu patří i rozsáhlé zatravněné plochy (bývalý sad), na nichž můžete využít i několik pingpongových stolů. Pro táboráky slouží dvě ohniště.

Strava: vyvážená rostlinná strava bez cukru, exotických plodů, chemických přísad a jiných nepřirozených surovin, vycházíme z makrobiotických zásad. V pravidelných a s účastníky domluvených časech podáváme snídaně, dopolední svačiny (pro děti pouze), obědy, odpolední dezerty, večeře. Nápoje jsou účastníkům k dispozici po celý den. Na přání vám připravíme speciální stravu a stravu pro malinké děti.

Cesta k táboru Sopka: do Zlámanin se dostanete po silnici č. 16 od Jičína. Tábořiště má adresu Zlámaniny 19 a Zlámaniny 29. Musíte vjet do Nové Paky, a pak se hned budete stáčet doleva, z města opět vyjedete a ani ne po jednom kilometru jste na tábořišti. Podrobný popis cesty pošleme všem účastníkům tábora dostatečně dopředu.

Kam na výlet:

Už jste byli na hradu Pecka s jedinečnými výhledy na Krkonoše? Monumentální barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie je chloubou a dominantou Nové Paky. Skutečnou raritou Nové Paky je řeckokatolický kostelík z 18. století. Nová Paka je známá také jako město spiritistů. Spirituální kresby, kreslené přes médium jsou k vidění v místním muzeu. Velmi příjemným vycházkovým místem poblíž Nové Paky je chráněné lesní území zvané Sýkornice. Nachází se na svazích nad Vrchovinou, Stupnou a Štikovem při východním okraji Nové Paky a prochází jím zelená turistická značka směřující z Nové Paky kolem stupenského kostelíka do Pecky. Z Nové Paky vede zajímavá „Máchova stezka“ ke zříceninám hradu Kumburk a Bradlec, které navštívil při své Pouti krkonošské K. H. Mácha.

Pro koho je tábor určen: jsou vítáni všichni, kterým se líbí tábornické prostředí v přírodě a táborová atmosféra. Věk nerozhoduje.

Proč se tábora zúčastnit, co zažiju? Každý si na našem táboře může najít to své:

  • rušný program,
  • sdílení s jinými rodiči a účastníky tábora,
  • klid okolní přírody,
  • zajímavé turistické cíle v blízkém i vzdálenějším okolí,
  • dostatek pohybu jak v tábořišti, tak mimo něj,
  • harmonizující rostlinnou stravu, která posílí tělo a povznese duši,
  • přátelské prostředí a nápomocný personál,
  • nové informace z oblasti zdravého životního stylu,
  • večerní posezení při táboráku, zpěv

Tak neváhejte a přijeďte, těšíme se na vás :-)!

Detaily

Termín:
25.08.2017 - 01.09.2017
Místo:
Tábor Sopka, Zlámaniny u Nové Paky
 

Fotogalerie

Máme pro vás dárek

Líbilo se vám na naší akci? Doporučte nás svému kamarádovi. Když se přihlásí a pojede s námi, máte u nás dárek. Více info zde.