AKCE PŘIPRAVOVANÉ / Silvestr na Šumavě 2018

Silvestr na Šumavě 2018

Chcete prožít závěr letošního roku s celou vaší rodinou, či přáteli v malebném horském prostředí? Připravili jsme pro vás pětidenní silvestrovský pobyt v centru Šumavy, nedaleko lyžařského komplexu Špičák – německý Velký Javor, s pestrým programem pro děti i dospělé, s možností různých poutavých výletů především do přírody a samozřejmě s harmonizující přírodní stravou. Nechte se hýčkat, postaráme se o vaši pohodu i zábavu vašich dětí.

 

Termín: 27. 12. 2018– 1. 1. 2019

Místo: Železná Ruda, penzion ALFA (Chrám ticha)

Doprava: vlastní;  příjezd: ve čtvrtek 27. 12. ubytováváme od 14 h, večeře začíná v 18 h. Odjezd v úterý 1. 1. po pozdní snídani. Účastníci obdrží balíček na cestu.

Ubytování 

Penzion ALFA se nachází na severním okraji Železné Rudy. Autem je dobře dostupný. Má své vlastní parkoviště. V přízemí penzionu je restaurace s příjemným barem, ve dvou patrech pak praktické pokoje (2 až 4 lůžkové), většina s vlastním sociálním zařízením. Ve druhém patře je umístěna úžasná společenská místnost Chrám ticha, kde probíhá program (pro děti i pro dospělé). Vedle penzionu je lyžárna. TIP: V penzionu můžete navštívit whirlpool či saunu, obojí na objednání.  

 

      

Stravování

S láskou a radostí pro vás připravujeme zdraví prospěšnou přírodní stravu. Podáváme snídani, oběd, dezert a večeři. Strava je sestavena tak, aby harmonizačně působila na organizmus. Po celý den budou k dispozici také různé čaje, voda, šťáva pro děti, obilná káva a jiné nápoje. Pokud máte nějaká dietní omezení, potřebujete příkrmy, nebo jiná specifická přání, napište nám předem. Rádi pro vás speciální stravu připravíme.

Program v rámci zájezdu

Každý den můžete začít ranním harmonizačním cvičenímDětský program probíhá denně každé dopoledne a večer po večeři. Děti budou prožívat různá dobrodružství nejen uvnitř penzionu, ale za dobrého počasí i venku. Na závěr na děti čeká silvestrovský karneval. Předpokládaný počet dětí na programu je 8 – 12 (děti nad 3 roky). Také dospělí nepřijdou zkrátka a mohou se zapojit do různých aktivit. Nechte se překvapit, zatím je to tajemství😊.

      

Lyžařské možnosti: Nejbližší vlek je vzdálen cca 300 m od penzionu (i zde najdete instruktory lyžování), další sjezdovky jsou na Špičáku, na vrchu Pancíř, na německém Velkém Javoru, na Belvederu aj. Okolo Železné Rudy se nachází několik desítek upravovaných běžeckých stop.

Turistické zajímavosti a atrakce v okolí: V centru města (5 min pěšky od penzionu) stojí barokní kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy s typickou cibulovou bání, nedaleko v nově vybudovaném Infocentru najdete rozsáhlé a atraktivně zpracované muzeum Šumavy s množstvím interaktivních aktivit nejen pro děti, v nejstarší stavbě města – na zámku je umístěno muzeum historických motocyklů, 1 km od penzionu je vzdálen minipivovar Belveder s nepasterovaným pivem, 400 m od penzionu se můžete napojit na příjemnou křížovou cestu s kaplí sv. Anny vedoucí na vrch Belveder. Za návštěvu stojí i pohřebiště Barabů, slavná kavárna Café Charlotte (vyhlášená roku 2009 nejlepší cukrárnou ČR), Hopsárium pro děti, muzeum skřítků, ledovcová jezera - Černé a Čertovo, rozhledna na Pancíři a další. V Německu můžete navštívit velmi pěkně vytvořený přírodní park Wildnis Tierpark u Ludwigsthalu s velkým infocentrem, restaurací a koutkem pro děti, nebo se projít kolem jezera u Velkého Javoru (Grosser Arber).

      

Pro koho je pobyt určen:   Vítáni jsou účastníci všech věkových kategorií. V Železné Rudě a okolí si každý najde to své – zábavu pro děti i dospělé, klid okolní přírody nebo příjemné popovídání s kamarádkou v jedné z místních útulných kaváren.

Jaké přednosti má silvestrovský pobyt v Železné Rudě?

  • Ověřená a osvědčená destinace s množstvím různého vyžití, kde si každý najde, co zrovna mu nejvíce vyhovuje – jak klid v přírodě, tak blízké lyžování, tak ruch města
  • Různorodé vyžití pro děti – kromě našeho bohatého programu také pěkná a opravdu zajímavá muzea, hopsárium pro nejmenší, přiměřená sjezdovka rovnou u penzionu aj.
  • Silvestrovská zábava nejen pro děti
  • Velmi příjemné vedení penzionu, které nám vždy vychází vstříc
  • Pečlivě sestavený pestrý a chutný jídelníček s ohledem na zimní období i skladbu účastníků
  • V rámci restaurace penzionu je i bar s nabídkou teplých a studených nápojů
  • Možnosti výletů jak kolem Železné Rudy, tak v sousedícím Německu (přechod 2,5 km od penzionu)
  • Osobní a přátelský přístup našeho personálu a asistence po celou dobu pobytu

Cena

Dospělý 7 650 Kč, dítě (od 3 do 16 let) 5 900 Kč, děti do 3 let bez nároku na lůžko hradí pouze 200 Kč/den za stravu. Děti do 1 roku ZDARMA.  Záloha činí 3 000 Kč za dospělého a 2 000 Kč za dítě.

V ceně je zahrnuto: 5 x ubytování, 5 x plná penze včetně nápojů, kreativní program pro děti i dospělé včetně materiálu. V ceně není zahrnuta pobytová taxa. Ta činí 17 Kč na dospělého a den a vybírá se na místě. 

Způsob platby: záloha je splatná do 10 dnů po zaslání potvrzení o zájezdu, doplatek je k úhradě v den příjezdu na pobyt.

Doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které zahrnuje mj. také pojištění storna zájezdu. Tím můžete předejít nepříjemnostem v případě, že byste se z vážného důvodu nemohli nakonec pobytu zúčastnit. Cena na doptání v CK.

Minimální počet zákazníků: aby se zájezd mohl uskutečnit je 30 (osob nad 3 roky). Zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

 

Přijďte pobýt, těšíme se na vás!

Detaily

Termín:
27. 12. 2018 - 1. 1. 2019
Místo:
Železná Ruda, penzion ALFA (Chrám ticha)
Cena:

Dospělý 7 650 Kč, dítě (od 3 do 16 let) 5 900 Kč, děti do 3 let bez nároku na lůžko hradí pouze 200 Kč/den za stravu. Děti do 1 roku ZDARMA.

Fotogalerie