AKCE PŘIPRAVOVANÉ / SILVESTR na horách

SILVESTR na horách

OSLAVTE S NÁMI PŘÍCHOD NOVÉHO ROKU NA ŠUMAVĚ!

Oslavíme konec roku tvořením, hrami s dětmi, příběhy, tancem, zpěvem, radostí, navázáním nových přátelství. Nebo můžete využít klidu okolní přírody a meditovat v tichosti nad právě proběhlým rokem. Obojí je možné právě díky šikovné poloze a vybavení penzionu a připravenému programu.

Termín: 27. 12. 2016 – 1. 1. 2017

Místo: Železná Ruda, penzion ALFA (Chrám ticha)

Příjezd a odjezd: v úterý 27. 12. ubytováváme od 14 h, večeře začíná v 18 h. V neděli budeme odjíždět po obědě. Účastníci obdrží také balíček na cestu.

Program: 

Co pro vás připravujeme: denně několik hodin programu pro děti - tvoření, hry uvnitř i venku, zpěvy, pohádky, společné procházky a výlety, tance a v neposlední řadě také dětský silvestrovský karneval. Dospělí se samozřejmě mohou tohoto programu také účastnit. TIP: Samostatné děti od 3 let nám můžete zanechat po celou dobu programu na starosti. Tím se vám nabízí dost volného času pro vaše záliby, odpočinek a jiné aktivity. Nicméně i pro dospělé chystáme programovou nabídku – každý večer se uskuteční besedy, povídání, sdílení a třeba i tvoření – vždy na aktuální, zajímavé téma. A o silvestrovskou noc si zatančíme a/ nebo si můžeme poslechnout koncert plzeňské kapely Hibaj.

Denní rozložení programu: hned po ránu bude v nabídce meditace a harmonizační rozcvička, těsně před snídaní i dětská rozcvička; dopoledne vás pozveme ven na procházky a hry v přírodě, po obědě necháme naše nejmenší v klidu vyspat a po svačině nastanou tvořivé dílny, hry a pohádky v prostoru Chrámu ticha. Po večeři na děti bude čekat ještě pohádka na dobrou noc. Večer se pak sejdeme s dospělými na povídání a jiné.

Lyžařské možnosti: nejbližší vlek je vzdálen cca 300 m od penzionu (zde najdete také instruktory lyžování), další mnohé lyžařské příležitosti: Špičák, vrch Pancíř, Belveder, německý Gorsser Arber aj. Okolo Železné Rudy se nachází několik desítek upravovaných běžeckých stop.

Pokud se nebudete chtít účastnit programu, můžete sami poznávat zajímavosti okolí:

V centru města se nachází barokní kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy s typickou cibulovou bání, nedaleko pak Muzeum Šumavy, v nejstarší stavbě města - na zámku najdete Muzeum historických motocyklů, 1 km od penzionu je vzdálen minipivovar Belveder s nepasterovaným pivem, 400 m od penzionu se můžete napojit na křížovou cestu s kaplí sv. Anny vedoucí na Belveder, další pozoruhodností je pohřebiště Barabů, slavná kavárna Café Charlotte (vyhlášená roku 2009 nejlepší cukrárnou ČR), Hopsárium pro děti, muzeum Skřítků, Černé a Čertovo jezero, rozhledna na Pancíři a mnoho dalšího.

Ubytování: penzion ALFA se nachází na severním okraji Železné Rudy. Je velmi dobře dostupný. Má své vlastní parkoviště. V přízemí penzionu je restaurace s příjemným barem, ve dvou patrech pak praktické pokoje, všechny s vlastním sociálním zařízením. Ve druhém patře se nachází úžasná společenská místnost Chrám ticha, kde probíhá program. Vedle penzionu je lyžárna určená nejen k úschově lyží a sáněk. TIP: V penzionu můžete navštívit whirpool či saunu – na objednání. 

Přehled pokojů v penzionu ALFA: 3 x 2 lůžkový pokoj s možností přistýlky v prvním patře, 2 x 3 lůžkový pokoj v prvním patře. A ve druhém patře: 4 lůžkový pokoj (2 ložnice po 2 lůžkách), 6 lůžkový pokoj (2 ložnice po 2 a 4 lůžkách) a 8 lůžkový pokoj (2 ložnice po 4 lůžkách). Pokoje ve druhém patře může využít jedna rodina, nebo se i dvě spřátelené rodiny mohou o větší pokoj se dvěma ložnicemi podělit.

Penzion Blanka: v dochozí vzdálenosti 300 m od Alfy se nachází druhé ubytovací místo. V příjemné horské vilce jsou celkem 4 pokoje: v přízemí 2 x 3 lůžkový pokoj a 1 x 2 lůžkový pokoj a v patře jeden 2 lůžkový pokoj. Všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení. Kdo hledá opravdu klidné ubytování, zde má šanci.

   

Stravování: v pravidelných časech podáváme snídani, oběd, dezert a večeři. Strava je sestavena tak, aby působila na náš organizmus harmonizačně. Vycházíme ze zásad makrobiotiky. Po celý den budou k dispozici také různé čaje, voda, šťáva pro děti, obilná káva. Pokud máte nějaká dietní omezení, nebo specifická přání, napište nám předem. Rádi pro vás speciální stravu připravíme. Stejně tak s radostí připravíme příkrmy, či obilné mlíčko pro nejmenší účastníky pobytu.

Pro koho je pobyt určen: vítáni jsou účastníci všech věkových kategorií, každý si může během pobytu v Železné Rudě najít to své – jak zábavu pro děti i pro dospělé, tak klid okolní přírody. Nebo sdílení i příjemné popovídání s kamarádkou v jedné z několika místních útulných kaváren.

 

Přijďte pobýt, těšíme se na vás:-)

Detaily

Termín:
27.12.2016 - 01.01.2017
Místo:
Železná Ruda, penzion ALFA (Chrám ticha)
 

Fotogalerie