Podzimní prázdniny a dušičkový čas

Přijeďte si s dětmi užít barevný podzim na Šumavě. Dětský program i program pro dospělé, toulky tak trochu tajemnou šumavskou přírodou, bohaté vyžití v Železné Rudě i v jejím okolí. Zdraví prospěšná přírodní strava je samozřejmostí.

Termín

28. 10. - 1. 11. 2020

Místo

Železná Ruda, penzion Alfa

Doprava

vlastní

Program

Pro děti je připraven program každý den dopoledne a večer, odpoledne jsou volná. Dospělí (ale i děti) se mohou zúčastnit dušičkového rituálu, nechat si vyložit tarotové karty (jen dospělí), projít se po energeticky zajímavém místě v okolí. Průvodcem a tarotovým znalcem je lektor Jan Kroča. Každé ráno je v nabídce harmonizační cvičení.

Časové rozložení programu: pobyt začíná ve středu 28. října večeří v 18 h (ubytování je možné od 15 h) a končí v neděli 1. listopadu snídaní.

Ubytování

Penzion ALFA se nachází na severním okraji Železné Rudy. Autem je dobře dostupný. Má své vlastní parkoviště. V přízemí penzionu je restaurace s příjemným barem, ve dvou patrech pak praktické pokoje (2 až 4 lůžkové), většina s vlastním sociálním zařízením. Ve druhém patře je umístěna společenská místnost Chrám ticha, kde probíhá program (pro děti i pro dospělé). TIP: V penzionu můžete navštívit whirlpool či saunu, obojí na objednání.

Strava

S radostí pro vás připravujeme harmonicky působící přírodní (rostlinnou) stravu vycházející z principů makrobiotiky. Využíváme také bio suroviny. Jsou podávána čtyři jídla denně: snídaně, oběd, dezert a večeře. Pokud máte nějaká dietní omezení, nebo specifická přání, sdělte nám je předem. Pokusíme se vám maximálně vyhovět. Rádi připravíme také příkrmy pro nejmenší účastníky pobytu, nebo stravu v bezlepkové podobě aj. Po celý den jsou vám k dispozici různé nápoje (čaje, voda, obilná káva, …). Více o stylu stravování na našich akcích se dozvíte zde.

Turistické zajímavosti a atrakce v okolí

V centru města (5 min pěšky od penzionu) stojí  barokní kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy s typickou cibulovou bání. Nedaleko v nově vybudovaném Infocentru najdete rozsáhlé a atraktivně zpracované muzeum Šumavy s množstvím interaktivních aktivit nejen pro děti. V nejstarší stavbě města – na zámku je umístěno muzeum historických motocyklů, 1 km od penzionu je vzdálen minipivovar Belveder s nepasterovaným pivem, 400 m od penzionu se můžete napojit na příjemnou křížovou cestu s kaplí sv. Anny vedoucí na vrch Belveder. Za návštěvu stojí i pohřebiště Barabů, slavná kavárna Café Charlotte (vyhlášená roku 2009 nejlepší cukrárnou ČR), Hopsárium pro děti, ledovcová jezera - ČernéČertovo, rozhledna na Pancíři a další. V Německu můžete navštívit velmi pěkně vytvořený přírodní park Wildnis Tierpark u Ludwigsthalu s velkým infocentrem, restaurací a koutkem pro děti, nebo se projít kolem jezera u Velkého Javoru (Grosser Arber).

Pro koho je pobyt určen

Pobyt je vhodný pro rodiny s dětmi, pro páry, které si chtějí v klidu pochodit přírodou, pro turistické nadšence. Také singls jsou vítáni! Mohou se s námi zapojit do programu, i mít dost času pro sebe a své zájmy.

Proč se pobytu na Šumavě zúčastnit, co zažijeme

Nechte na sebe dýchnout atmosféru pohraničního místa, které je už svou polohou odtrženo od rušné civilizace. Poznáte nový, zajímavý, krásně zelený kout Česka. Dozvíte se také o magických místech v okolí, zažijete těsné spojení s přírodou všemi smysly. Poznáte nové lidi s podobnou životní filozofií, se kterými můžete sdílet vaše aktuální témata. O děti je po část dne postaráno a vy se můžete věnovat pouze sobě. Celkový dojem z odpočinkového pobytu podtrhne i harmonizující rostlinná strava, příjemné prostředí a přátelská atmosféra.

Cena

Dospělí 4 600 Kč, děti (3 – 15 let) 3 600 Kč, děti do 3 let platí pouze za stravu 200 Kč/ den. Děti do 1 roku ZDARMA.

V ceně je zahrnuto: 4 noci ubytování, 4 x plná penze, program pro děti i pro dospělé,

V ceně není zahrnuto: doprava

Příplatky: speciální strava (bezlepková a jiná, příkrmy) – 50 Kč/den

Pobyt není vhodný pro osoby se sníženou schopností pohybu. Minimální počet účastníků, aby se pobyt mohl uskutečnit, je 30.

Přijďte pobýt, těšíme se na vás!

Detaily

Termín:
28. 10. - 1. 11. 2020
Místo:
Železná Ruda, penzion Alfa

Cena:

Dospělí 4 600 Kč, děti (3 – 15 let) 3 600 Kč, děti do 3 let platí pouze za stravu 200 Kč/ den. Děti do 1 roku ZDARMA.

Fotogalerie