AKCE PŘIPRAVOVANÉ / Lyžovačka na Šumavě

Lyžovačka na Šumavě – JARNÍ OČISTA těla i ducha

Potřebujete načerpat sílu po končící zimě? Je pro vás šumění horských bystřin a pohled na nejvyšší horské hřebeny tím, co sytí vaši duši? Na nic nečekejte a vydejte se s námi na oblíbenou zimní dovolenou ve vyzkoušeném penzionu ALFA v Železné Rudě. Tento penzion skrývá kromě praktických pokojů také vysněný Chrám ticha – místo pro cvičení, dětský program, setkávání, spočinutí, meditaci... V rámci týdenního pobytu máte možnost si zalyžovat ve známém středisku Špičák, v Německu na Velkém Javoru nebo na příjemné sjezdovce vzdálené 300 m od chaty. Pro příznivce běžeckých tratí je zde mnoho upravovaných značených tras. Bonusem pro účastníky bude několik přednášek na téma JARNÍ OČISTA, a to nejen těla.
 

Příjezd: v sobotu 11. 3. ubytováváme od 14 h, večeře začíná v 18 h. Odjíždíme následující sobotu 18. 3. po snídani. Účastníci obdrží balíček na cestu.

Program: Každý den můžete začít ranním harmonizačním cvičením. Denně hodinu před večeří a hodinu po večeři je pro děti připraveno tvoření, hry, zpěvy, pohádky, tance. TIP: Samostatné děti od tří let věku nám můžete ponechat po celou dobu programu na starosti. Získáte tak dostatek volného času pro své záliby, odpočinek a jiné aktivity. Také pro dospělé chystáme programovou nabídku – každý večer se uskuteční besedy, povídání, sdílení a třeba i tvoření. Speciálním tématem několika večerů budou přednášky na téma JARNÍ OČISTA těla i ducha.

Lyžařské možnosti: Nejbližší vlek je vzdálen cca 300 m od penzionu (i zde najdete instruktory lyžování), další vleky jsou na Špičáku, na vrchu Pancíř, na německém Velkém javoru, na Belvederu aj. Okolo Železné Rudy se nachází několik desítek upravovaných běžeckých stop.

Turistické zajímavosti okolí: V centru města se nachází barokní kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy s typickou cibulovou bání, nedaleko pak muzeum Šumavy, v nejstarší stavbě města – na zámku najdete muzeum historických motocyklů, 1 km od penzionu je vzdálen minipivovar Belveder s nepasterovaným pivem, 400 m od penzionu se můžete napojit na křížovou cestu s kaplí sv. Anny vedoucí na Belveder. Za návštěvu stojí pohřebiště Barabů, slavná kavárna Café Charlotte (vyhlášená roku 2009 nejlepší cukrárnou ČR), Hopsárium pro děti, muzeum skřítků, Černé a Čertovo jezero, rozhledna na Pancíři a další.

Ubytování: Penzion ALFA se nachází na severním okraji Železné Rudy. Je velmi dobře dostupný. Má své vlastní parkoviště. V přízemí penzionu je restaurace s příjemným barem, ve dvou patrech pak praktické pokoje, všechny s vlastním sociálním zařízením. Ve druhém patře je umístěna úžasná společenská místnost Chrám ticha, kde probíhá program (pro děti i pro dospělé). Vedle penzionu je lyžárna určená nejen k úschově lyží a sáněk. TIP: V penzionu můžete navštívit whirlpool či saunu –, obojí na objednání.

   

Stravování: V pravidelných časech a po dohodě s účastníky podáváme snídani, oběd, dezert a večeři. Strava je sestavena tak, aby harmonizačně působila na náš organizmus. Vycházíme ze zásad makrobiotiky. Po celý den budou k dispozici také různé čaje, voda, šťáva pro děti, obilná káva. Pokud máte nějaká dietní omezení, nebo specifická přání, napište nám předem. Rádi pro vás speciální stravu připravíme. Stejně tak s radostí připravíme příkrmy, či obilné mlíčko pro nejmenší účastníky pobytu.

Pro koho je pobyt určen: Vítáni jsou účastníci všech věkových kategorií. V Železné Rudě si každý najde to své – jak zábavu pro děti i dospělé, klid okolní přírody – nebo příjemné popovídání s kamarádkou v jedné z místních útulných kaváren.

 

Přijďte pobýt, těšíme se na vás!

Detaily

Termín:
11.03.2017 - 18.03.2017
Místo:
Železná Ruda, penzion ALFA (Chrám ticha)

Fotogalerie

Máte u nás dárek

Líbilo se vám na naší akci? Doporučte nás svému kamarádovi. Když se přihlásí a pojede s námi, máte u nás dárek. Více info zde.