AKCE PŘIPRAVOVANÉ / Lyžovačka Janské Lázně

Lyžovačka Janské Lázně - MUŽSKÝ A ŽENSKÝ PRINCIP

Chcete se svézt v bublinové vyhřívané lanovce nebo nejrychlejší lanovkou v ČR? Chcete zažít nevšední jízdu na 3,5 km dlouhé sáňkařské dráze? Máte rádi atmosféru lázeňských měst? Pojeďte s námi do Janských Lázní! Toto město s bohatou historií se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m n. m.), Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním výchozím bodem pro výlety do nejvyšších českých hor Krkonoš. Neméně lákavý je i program, který jsme pro tento týdenní pobyt připravili na téma MUŽSKÝ A ŽENSKÝ PRINCIP. Čtěte dále. 
 

Příjezd: je v sobotu 25. 2. Ubytováváme od 14 h, večeře začíná v 18 h.

Odjezd: sobotu 4. 3. po snídani. Účastníci obdrží balíček na cestu.

PROGRAM:

Chcete posílit vaši opravdovou roli ženy/ roli muže v životě, vaši jedinečnost, přiblížit se vašemu skutečnému já? V rámci týdenního pobytu Lyžovačka v Janských Lázních (25.2. – 4.3.) můžete vedle lyžování využít i unikátní nabídky většinou večerních zážitkových setkání na téma Poznejte hlubší rozměr role muže a role ženy. Program budou vést dva lektoři, ženskou část Bára Smejkalová, která bude na pobytu organizovat i dětský program. Mužskou část povede Čeněk Pospíchal, a ten za námi přijede na dva dny. Čeněk je spoluautorem jednoho z nejznámějších mužských kruhů a výcviků v ČR. Čtěte dále.

Medailonek Báry Smejkalové

Roku 1993 jsem se narodila v Jižních Čechách do znamení ryb s ascentem ve štíru. 

Vyrůstala jsem v přírodě, a i když v dnešních dnech bydlím v Praze, stále se cítím nejvíce doma právě v bukovém lese, nebo u potůčku.

Svou profesní cestu jsem se zprvu snažila směřovat k výtvarnému umění a psychologii. Později anglickému jazyku a pedagogice. Mé vzdělání je tedy doposud pedagogické, ale cesta nekončí a já se každý den těším na nové impulzy a možnosti. V současné době studuji mimo jiné Akademii sociálního umění Tabor, obor arteterapie a léčebná pedagogika. Pracovně jsem prošla již mnohým - od servírky, přes učitelku v mateřské školce, až po pozici manažerky...Vše se stalo cennými puclíky do skládačky mé životní zkušenosti.  Poslední rok se intenzivněji věnuji mezilidským i partnerským vztahům a lidské sexualitě.

V životě kladu důraz na svobodu, hloubku a něhu. 

A co Bára říká k připravenému programu pro ženy:

„Ve společenství je síla. Člověk je bytost sociální a schopnost vnímat a chápat sociální vazby a nacházet v nich reflexi je velkou výsadou. Abychom ale mohli tyto souvislosti vidět, je nutné vyznat se i sám v sobě a svém nitru. Prvním krokem k takovému pochopení je práce se svou polaritou. Ať už jsme v mužském, či ženském těle.

Pojďme se společně podívat na zákony mužského a ženského světa. Jaká je jejich rozdílnost ve vnímání reality? Pojďme nahlédnout do řádu ženské cykličnosti a jejích archetipů. Pojďme společně pobýt v ženské energii a sdílením podpořit a uchopit naši jedinečnost. 

Těším se na společnou práci.“ Bára.

Medailonek Čeňka Pospíchala

Jsem otcem 2 dcer, narodil jsem se v blížencích roku 1974, formálně mám technické vzdělání.

Určitým vývojem jsem se dostal k tomu, že ve volném čase pracuju s muži (vedeme výcvik Cesta vědomého muže), pořádám mužské kruhy, startuje dvouletý projekt OTA (OTec v Akci, který je financovaný grantem EU). Do projektu OTA jsem se rozhodl zapojit i proto, že otázka otcovství je v současné společensko-ekonomické situaci velmi aktuální a pro rodiny, muže a společnost obecně v lecčem nová. Pro mě osobně je aktuální v tom, že mé dcery představují „potenciální bezpečnostní riziko“ ;-) (je jim 14 a 11).

Motto: Netřeba smutnit nad tím, co jsme kdy nedostali. Největší dary jsou ty, které objevujeme sami v sobě.

A Čeněk o svém programu:

Muži potřebují mužskou společnost bez rivality, kde mohou sejmout běžně nošené masky, kamenné obličeje, široká ramena, všeznalost...

Muži potřebují prostor, kde se potkají se svou skutečnou silou, autentičností, zranitelností, laskavostí.

Setkání ve „zdravém“ mužském prostředí nás posílí, ukotví, poučí i pobaví. Je to ryzí prostor mužského sebepoznání a vzájemného obohacení.

Těšit se můžeme na to, že rozvibrujeme svaly, bránice, nervy, rozproudíme adrenalin a ucítíme svá srdce.

POZOR: Když bude probíhat tento program pro dospělé, rádi vám vaše děti případně pohlídáme (služba hlídání dětí není v základní ceně pobytu).

Další pravidelný program

Každý den začínáme ranním harmonizačním cvičením. Program pro děti je připraven denně jednu hodinu před večeří a na hodinu po večeři (tvoření, hry, pohádky, zpěv aj.).  TIP: Samostatné děti od tří let věku nám můžete ponechat po celou dobu dětského programu na starosti. Získáte tak dostatek volného času, který můžete využít pro své záliby, odpočinek a jiné aktivity.

Lyžařské možnosti 

Speciálně pro účastníky Lyžovačky nabízíme zvýhodněné permanentky do skiareálu Košťálka (1 km od chaty, dva vleky) – vhodné i pro děti, lyžařská škola.

Nejblíže k chatě (400 m) se nacházejí lyžařské vleky Duncan (jeden dětský vlek a dva vleky pro dospělé, lyžařská škola + půjčovna).

Skiareál Černá hora je součástí největšího českého SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Celková délka sjezdových tratí celého resortu je 41 km! V areálu jsou sjezdové tratě od „cvičných luk“ až po náročné sjezdovky. Na Černou horu vás vyveze osmimístná kabinková lanová dráha (jediná v Čechách) a zcela nová vyhřívaná šestisedačková lanovka (nejrychlejší svého druhu v Česku). K dispozici jsou i jednosedačkové lanové dráhy a devět lyžařských vleků různých typů a délek. Bližší informace najdete na www.skiresort.cz. V rámci jednoho skipasu můžete rolbou přejet od horní stanice lanovky na Černé hoře do lyžařského areálu Pec pod Sněžkou a užívat sjezdových možností tam. Délka přejezdu je přibližně 3 km.

Pro běžkaře je pravidelně upravováno 50 km běžeckých tratí. Nejznámější je Krkonošská magistrála, na kterou se dostanete od horní stanice lanové dráhy na Černou horu. Sáňkaři mohou vyzkoušet 3,5 km dlouhou „Černohorskou sáňkařskou cestu“.

Další služby:

  • Zajistíme pro vás půjčení lyžařského vybavení
  • Objednáme vám lyžařského instruktora
  • Je možné si objednat masáž přímo v masérně na chatě

Turistické zajímavosti

Pokud nebudete chtít lyžovat či se účastnit programu, můžete sami poznávat zajímavosti Janských Lázní i okolí: Z města se dá vyrazit např. na Sněžku či k prameni Labe a Pančavskému vodopádu, což je největší (a patrně nejpůsobivější) český vodopád s nádhernými přírodními scenériemi v okolí. Pokud se vydáte lanovkou na Černou horu, můžete vystoupat na rozhlednu Panorama na Černé hoře, která byla vybudována z původního sloupu bývalé lanové dráhy. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 21 metrů a nabízí krásný kruhový pohled na značnou část Krkonoš.

Kdo zůstane v Janských Lázních, může v centru města obdivovat obnovenou secesní kolonádu, ochutnat léčivý pramen, prohlédnout si sochu Krakonoše či   původní hrázděné budovy, navštívit místní kostely... Ve městě je několik útulných kaváren zvoucích k odpočinku. Nakupovat můžete v unikátní prodejně krkonošských polodrahokamů zpracovaných do šperků či v obchůdku s dřevěnými a látkovými hračkami. Je možné zaplavat si v městském plaveckém bazénu nebo zajít do kina.

Ubytování 

Chata Švýcarský dvůr se nachází v klidné lokalitě Duncan, 600 m od centra města, 900 m od lanové dráhy na Černou horu, 50 m od zastávky skibusu (skibusem se k lanové dráze dostanete za cca 5 min.), 400 m je to k nejbližším lyžařským vlekům Duncan. Chata leží na úpatí Černé hory, s výhledem na Černou a Světlou horu. Parkování zdarma přímo u chaty. Roubenka má osm příjemných pokojů (většinou ve dřevě), společenskou místnost s krbovými kamny, úschovnu lyží. Samozřejmostí je připojení k wi-fi.

Stravování: V pravidelných časech a po dohodě s účastníky podáváme snídani, oběd, dezert a večeři. Strava je sestavena tak, aby harmonizačně působila na náš organizmus. Vycházíme ze zásad makrobiotiky. Po celý den budou k dispozici také různé čaje, voda, šťáva pro děti, obilná káva. Pokud máte nějaká dietní omezení nebo specifická přání, napište nám předem. Rádi pro vás speciální stravu připravíme. Stejně tak s radostí připravíme příkrmy či obilné mlíčko pro nejmenší účastníky pobytu.

Pro koho je pobyt určen: Vítáni jsou účastníci všech věkových kategorií – nejen  milovníci zimních sportů a překrásných výhledů z nejvyšších horských vrcholů, ale i všichni, kdo mají rádi zábavu, sebepoznání nebo hledají odpočinek v tichu zimní horské přírody.

 

Přijďte si s námi zasportovat, tvořit i relaxovat, těšíme se na vás!

Detaily

Termín:
25.02.2017 - 04.03.2017
Místo:
Janské Lázně, chata Švýcarský dvůr
 

Máte u nás dárek

Líbilo se vám na naší akci? Doporučte nás svému kamarádovi. Když se přihlásí a pojede s námi, máte u nás dárek. Více info zde.