AKCE PROBĚHLÉ / Dětský tábor "Prázdniny s vodníkem Šplouchalem"

Dětský tábor "Prázdniny s vodníkem Šplouchalem"

Chcete vašim dětem dopřát zdravý letní tábor? Chcete, aby si užili klasického letního táborového dovádění, a přitom se zdravě stravovaly a vy jste neměli obavy, co jedí? Chcete, aby se vaše děti zúčastnily letního tábora bez kompromisů, aby vše bylo vyvážené – strava, program, prostředí? PAK JSTE ZDE SPRÁVNĚ, ČTĚTE DÁLE, JSME TU PRO VÁS

Termín: 23. – 30. července 2016

Místo: Huť u Černého rybníka (nedaleko Pacova), Vysočina

Program: celotáborová hra, pestré a všestranně rozvíjející aktivity po celý den – a to především v přírodě, která je v tomto kraji nádherně členitá. Denně ranní rozcvička, pravidelné časy jídel, pravidelný odpočinek a časy volné hry. Děti budou rozděleny do tří oddílů podle věku. Předpokládáme kolem 10 dětí v každém oddíle. Každý oddíl má svého oddílového vedoucího a praktikanta.

Časové rozložení programu: v sobotu 23. 7. začínáme večeří v 18 h, příjezd účastníků možný od 15 h, končíme další sobotu 30. 7. po snídani, odjezd účastníků mezi 9 a 11 hodinou. Na táboře děti dodržují pravidelný Režim dne – adekvátně k věku

O vedení tábora: naši oddíloví vedoucí mají bohaté zkušenosti s prací s dětmi v mimoškolních dětských organizacích a, nebo ve školkách alternativně zaměřených. Naše milá zdravotnice Evička je zkušenou léčitelkou (čínské a japonské medicíny) a již tradičně se účastní letních táborů Duhového koníka. Pečlivě vybíráme také táborové kuchaře, aby dětem připravovali chutnou a pestrou stravu. Celý tábor organizačně zastřešuje, na kvalitu všech služeb dohlíží a vždy je na místě přítomná Irena, majitelka Duhového koníka. Irena absolvovala nejen dvě akreditovaná školení Hlavní vedoucí dětského tábora, ale má také bohaté zkušenosti z předešlých ročníků koníkovských táborů a z dalších dětských táborů.

Táborová dokumentace: jelikož se jedná o klasický dětský tábor, je třeba dodržovat zákonem předepsanou dokumentaci. O všech náležitostech této dokumentace, stejně tak jako o dalších podrobnostech tábora a přípravy na tábor rodiče i děti vždy včas informujeme.

Ubytování: tábořiště tvoří dvě zděné budovy. Jednou je chata s několika pokoji (s postelemi a palandami), kuchyní, sociálním zařízením a klubovnou, ve druhé budově (upravené stodole) se nachází kryté sezení, kde se všichni táborníci stravují. Areál tábořiště zdobí také rybník a travnaté plochy. Tábořiště se nachází v bezprostřední blízkosti lesa, polí, luk a dalších rybníků.

Cesta na tábořiště: nejlépe je dojet na tábořiště do Hutí autem. Přímo k tábořišti vede upravená lesní cesta. Podrobný popis cesty zašleme rodičům dětí včas před konáním tábora.

Pro koho je tábor určen: na táboře jsou vítány děti školního věku, tj. od 6 do 15 let. Přijímáme i děti 5 leté, pokud si jsou rodiče jisti, že je to pro ně již dobrá volba být samostatně týden na táboře.

Proč se zúčastnit? Co zažiju? Bezvadnou partu kamarádů, přátelský kolektiv dětí i pracovníků tábora, hodně legrace, hodně tvoření, her, pobytu v přírodě, poznávání přírody, napětí a dobrodružství, hojnost pohybu, dobře se najím a vždy bude jídla dost, oddíloví vedoucí mi jsou náhradním rodičem a naslouchají mi pozorně, dostatečně se vyspím a budu mít i dost času pro volnou hru.

Strava: vyvážená rostlinná strava bez cukru, exotických plodů, chemických přísad a jiných nepřirozených surovin, vycházíme z makrobiotických zásad. Denně dětem podáváme snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři. Po celý den hlídáme dostatečný pitný režim dětí. Na přání můžeme připravit i speciálně upravenou stravu (například bezlepkovou apod.).

Detaily

Termín:
23.07.2016 - 30.07.2016
Místo:
Hutě u Černého rybníka

Fotogalerie