AKCE PROBĚHLÉ / Chorvatsko - zdravá dovolená u moře

CHORVATSKO - zdravá dovolená u moře

Hledáte dovolenou u moře, kde byste se nemuseli starat o vaření, a přitom jedli zdravě? Chcete si opravdu odpočinout, ale zároveň byste přivítali, aby o děti bylo občas postaráno a dobře se bavily? Přivítali byste klidné ubytovací místo blízko pláže, ale také na dosah od města, kde najdete veškerý ruch přímořského letoviska?


Pobytové zájezdy na ostrově Čiovo vám toto vše mohou splnit. A ještě více. Apartmánové domy, kde jsou naši hosté ubytován, se nacházejí 150 m od moře. Vaříme zdraví prospěšnou přírodní stravu. Pro děti připravujeme dvakrát denně pestrý program. 15 min pěšky trvá cesta k rušným městským plážím s veškerým komfortem kavárniček a různých atrakcí, 3 km vzdálené je okouzlující historické město Trogir, postavené v benátském stylu. Letiště Split je vzdáleno cca 6 km.

Termíny

 1. Turnus  4. – 11. 8. 2018
 2. Turnus  11. – 18. 8. 2018
 3. Turnus  18. – 25. 8. 2018
 4. Turnus  25.8. – 1. 9. 2018

Ubytování možné v den nástupu/ v sobotu od 12 h. Uvolnění apartmánů následující sobotu do 10 h.

   

Místo: Dalmácie, Čiovo, Okrug Gornji - Bušinci

Ostrov Čiovo je napevno spojen mostem s historickým městem Trogir. Ze střediska Bušinci (jižní část ostrova) je výhled na ostrovy Šolta, Drveniky a Brač. Velice klidná část ostrova, silnice vede pouze k domům, takže zde neprojíždí mnoho aut. Podél pobřeží vede příjemná promenáda. Jsou zde menší oblázkové pláže s postupným vstupem do vody (vhodné pro děti), sluneční terasy se vstupem do moře po schůdkách, nebo divoká zákoutí zaručující soukromí. Průzračné a čisté moře láká i k potápění. Ani v plné sezóně nejsou pláže přeplněné. Nedaleko apartmánů najdete obchody se smíšeným sortimentem zboží (supermarket, pošta, směnárna, lékárna, menší tržnice a další). Městské oblázkové pláže s restauracemi a bary i středisko vodních sportů a přístaviště výletních lodí – to vše vzdáleno cca 1,5 km. Z ostrova jezdí do města Trogir pravidelný lodní spoj až do nočních hodin.

Doprava 

vlastní, před nástupem na pobyt vám bude zaslán podrobný popis cesty po ostrově až k apartmánům;  je také možné pro vás objednat linkový autobus Praha – Trogir; nástupní místa z celé ČR a zajistit transfer Trogir – Čiovo nebo letiště Split - Čiovo (až k vašim apartmánům)

Ubytování 

nabízíme ve třech domech – dům Petar Todorovič, apartmani ZORKA a apartmani SIKIRICA. Všechny tři domy jsou blízko moře. V prostředním - apartmani ZORKA se podává strava. Domy jsou od sebe vzdáleny pár desítek metrů a jsou na jedné ulici.  

Dům PETAR TODOROVIČ

   

Poloha: 

Dům se nachází ve třetí řadě od moře, v klidné oblasti, v zahradě. Překrásný výhled na moře a protější ostrovy. Veliká terasa u apartmánu ve 2. patře. Všechny pokoje mají klimatizaci.

Ubytování: 

Dvoupatrový dům umístěný ve svahu má 3 samostatné apartmány.

přízemí  - Apartmán se 2 ložnicemi po 2 lůžkách + možnost 1 přistýlky; obývací místnost (TV) s částečně oddělenou kuchyní -  (přistýlka - gauč), sociální zařízení, zastřešená terasa se zástěnou - částečný výhled na moře
1. patro -  Apartmán se 3 ložnicemi (po dvou lůžkách) – v jedné ložnici možnost přistýlky, kuchyň s jídelním koutem, sociální zařízení + další samostatné WC s umyvadlem, prostorná zastřešená terasa - vchod z kuchyně a z jedné ložnice, pěkný výhled na moře
2. patro  - Apartmán se 2 ložnicemi (vždy manželská postel), kuchyň s jídelním koutem (TV), možnost přistýlky v kuchyni na gauči, koupelna a veliká venkovní terasa s venkovním sezením a překrásným výhledem na moře, na terase umyvadlo s tekoucí vodou.

Parkování: 
u domu je nehlídané privátní parkoviště pro 3-4 auta

Apartmani ZORKA

Poloha:

Na klidné ulici, cca 250 m od moře a ob dva domy nad Petarem. Překrásný výhled na moře, velký, oplocený pozemek.

Ubytování:

V přízemí tohoto domu je velká kuchyň a zastřešená terasa. Zde se vydává strava pro hosty ze všech tří domů. V prvním patře je 5 apartmánů vždy až pro 4 osoby. Každý apartmán má kuchyňský kout, jídelní stůl, samostatné sociální zařízení. Na tomto patře se nachází další velká, společná terasa s pěkným výhledem na moře. I zde je možné se stravovat.

Parkování: 
u domu je možnost parkování většího množství aut

Apartmani SIKIRICA

 

Poloha:

V horní části klidné ulice, cca 350 m od moře a ob dva domy nad Zorkou. Pěkné, moderní ubytování s možností parkování u domu.

Ubytování:

Všechny apartmány mají vybavenou kuchyň s jídelním stolem, koupelnu. K dispozici je TV, pračka.

Apartmán 1: přízemí, 4 lůžka (2 v ložnici a 2 ve velkém obývacím pokoji spojeném s kuchyňským koutem, terasa; Apartmán 2: přízemí, 5 lůžek (3 lůžka v ložnici a dvě lůžka v prostorném obývacím pokoji spojeném s kuchyňským koutem), venkovní posezení; Apartmán 4: první patro, 2 lůžka v ložnici, kuchyňka, balkón; Apartmán 5: první patro, 2 lůžka v ložnici a rozkládací gauč v kuchyni, balkón.

Parkování: 
u domu je možnost parkovat, ohrazený pozemek

Stravování

Vaříme zdraví prospěšnou přírodní stravu v rozsahu plné penze, tj. snídaně, oběd, svačina, večeře (v pravidelných časech a po dohodě s účastníky). Osvěžující nápoje jsou k dispozici po celý den. Jídelníček je sestavován na základě makrobiotického systému stravování a tak, aby odpovídal horkému počasí a přímořskému podnebí, a tudíž nás příjemně ochlazoval. V nabídce je dostatek syrových a lisovaných salátů, dostatek zeleniny tepelně upravené, ovocné dezerty, ale i různá smažená jídla – karbanátky, placky, restovaná zelenina. Vše je samozřejmě vždy doplněno bílkovinou a obilninou tak, aby celé jídlo bylo vyvážené co do množství živin, vitamínů a minerálů. Suroviny, které používáme, jsou z části v bio kvalitě. Na vyžádání je možné připravit speciální stravu (bezlepkovou, dětské příkrmy apod.). Jednou až dvakrát týdně jsou do jídelníčku zařazeny čerstvé ryby.

Program

Každý den před snídaní si můžete přímo u moře zacvičit ranní harmonizační cvičení (masáž DO-IN, harmonizační orgánová sestava, kloubová rozcvička, qi-gong aj.) Denně vždy jednu hodinu po obědě a jednu hodinu po večeři připravuje zkušená animátorka program pro děti (především tvoření, malování, ale i různé hry a pohádky). Dospělí účastníci se často a spontánně setkávají na terasách domu Zorka a povídají si, besedují, užívají krásného výhledu na moře, nebo naslouchají zvukům cikád za teplých letních nocí. Nepravidelně a podle dohody s účastníky organizujeme večerní besedy na různá aktuální témata. Jednou týdně je v nabídce procházka historickým městem Trogir s průvodcem, na začátku každého turnusu poznávací vycházka po ostrově Čiovo a jiné.

 

Další služby: po všechny turnusy jsou v nabídce velmi příjemné masáže přímo v místě pobytu. Pro naše zákazníky za výhodné ceny. Hlídání dětí: Potřebujete si chvíli užít sami, společně s partnerem, zaplavat pořádně v moři, nebo zajezdit na kole ostrovem? Máte možnost! O vaše děti se vám po dohodě postaráme a pohlídáme je.

  

Další možnosti cestování a zábavy: lodní denní či půldenní výlety po okolních ostrovech s koupáním a rybí stravou, výlety nejen po ostrově na vypůjčeném motocyklu, možnost zapůjčení lodi, poetická a tak trochu zastrčené pláže Labadusa a Duga  či dlouhé pláže kolem Slatine, trogirské malebné a rušné městské pláže (na ostrově), výlety na Brač, Šoltu a jiné blízké ostrovy (trajekty vyplouvají z přístavu ve Splitu), historický Split s Diokleciánovým palácem, vodopády Krka a mnoho dalšího.

Chtěla jsem Ti ještě jednou poděkovat za skvělý pobyt na Čiovu. Moc mi to pomohlo odpoutat se od všedních dnů a zase se namotivovat. Dokonce jsem se rozhodla, že se naučím chorvatsky - tolik se mi v Dalmácii líbí:-)! Celý pobyt byl zkrátka super - perfektní strava, zajímaví a moc fajn lidé a hezké prostředí na koupání i výlety. Myslím, že tvoje práce má velký smysl a máš můj obdiv, že dokážeš takto krásně propojit zdravou stravu se zajímavými lidmi!!

Lenka Chrenščová, Praha

Pro koho je pobyt určen?

V pobytovém středisku Bušnici si na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak sportovci, mladí lidé, páry bez dětí i senioři. Maminky s dětmi ocení nejen blízkost pláže, ale i minimální provoz aut na silnicích, mládež i dospělí uvítají večerní procházku po městské pláži, nebo historickým městem Trogir plným hudby, obchůdků, restaurací, barů a rozličných dobrůtek.

Jaké přednosti mají pobyty v Chorvatsku?

 • Apartmánové domy se nacházejí blízko pláže – pouhých pár set metrů
 • Část ostrova Bušinci, kde se domy nacházejí, je velmi klidná, projíždí zde jen velmi málo aut
 • Rušná městská pláž s kavárnami, restauracemi, skákacími hrady a dalšími atrakcemi pouze 15 min pěšky
 • Stejně tak 15 min pěšky je přístaviště linkových lodí, které vás dovezou do historického města Trogir
 • Nádherné výhledy na moře především z domu Zorka
 • Jsme vám stále k dispozici po celou dobu pobytu
 • Pro děti pořádáme dvakrát denně kreativní program, rodiče mohou odpočívat
 • Podáváme zdraví prospěšnou přírodní stravu a 1 - 2 x týdně také čerstvé ryby
 • Máme navázány přátelské vztahy s ubytovateli, kteří se snaží nám vyjít pokud možno ve všem vstříc

První i druhý turnus v Chorvatsku byly super. Moc děkuji za tvoji vstřícnost a obětavost! Velké díky za nápad a celou organizaci takového pobytu! Pobyt byl skvělý hlavně díky všem těm úžasným lidičkám. Už se mi ani nechce na dovolenou jezdit singl jako doposud. 🙂 Rozmazlila jsem se i skvělým jídlem! Obrovské díky patří kuchařce Janě i jejím pomocníkům. Děkuji paní domácí, děkuji příjemné a velmi sympatické Lence za bavení našich zlatíček. Díky Markovi za příjemnou masáž. Prostě všem strašně moc děkuji! Všichni - Sebastian, Julinka i babička jsme si to náramně užívali. Na viděnou při některé z tvých dalších akcí!

Jana Kapelová s rodinou

Detaily

Termín:
4 turnusy od 4.8.2018 do 1.9.2018
Místo:
Čiovo, Okrug Gornji - Bušinci

Galerie

Máte u nás dárek

Líbilo se vám na naší akci? Doporučte nás svému kamarádovi. Když se přihlásí a pojede s námi, máte u nás dárek. Více info zde.