AKCE PROBĚHLÉ / Odpočinkový víkend s dětským programem a cvičením pro dospělé

Odpočinkový víkend s dětským programem a cvičením pro dospělé

Prodloužený zářiový víkend láká na výlety. Pojďte společně strávit několik dní, kdy vy si odpočinete, děti budou mít zajímavý a pestrý program, všichni společně podnikneme výlety, dobře a zdravě se najíme a můžeme sdílet různá témata s podobně naladěnými lidmi.

Termín: 27. – 30.9. 2018 (ve čtvrtek začínáme večeří a v neděli končíme obědem)

Místo: Oucmanice, ekocentrum Paleta

Program prodlouženého víkendu:

Naším záměrem je připravit pro vás pár dní, kdy se můžete věnovat sobě a o vaše děti je postaráno, a pak také můžeme část dne společně i s dětmi prožít hezké chvíle. Pokud možno v přírodě, když dovolí počasí. Kraj kolem Tiché Orlice je plný pěkných přírodních zákoutí, historických památek, možností pro sportovní vyžití.

Co nás tedy čeká (program je samozřejmě volitelný):

  • 5 hodin harmonizačních cvičení – jemné protažení a rozhýbání, práce s dechem, správné ustavení těla, práce s energií a její doplnění do systému, harmonizační cvičení čchi-kung, meditace
  • V době cvičení i mimo něj bude probíhat dětský program, táborově laděný
  • Dva společné odpolední výlety do okolí nejen kolem Tiché Orlice

O lektorce:

Petra Cempírková

Čchi-kungu a taiji se věnuji 16 let a několik posledních let vedu kurzy v Praze. Cvičení mě posouvá na mé cestě vpřed, učí mě být vědomě v přítomnosti a dává mi nový náhled na život a na svět. Skvěle se při něm uvolním, zpomalím a lépe vnímám sebe i okolí. Přirozeně se můj zájem postupně rozšiřoval do souvisejících oblastí jako je shiatsu, feng shui, reiki, meditace. Není to pro mě už jen pouhé cvičení, je to má každodenní součást promítající se do mého způsobu života v každém okamžiku. Těším se na setkání s vámi v Oucmanicích!

S lektorkou čchi-kungu se budete moci individuálně domluvit také na masážích shiatsu (omezená kapacita).

Časový harmonogram víkendu:

čtvrtek 27. 9.

seznámení účastníků - večer

pátek 28. 9.

ranní harmonizační cvičení, dopolední i podvečerní program pro děti, odpolední výlet, podvečerní úvodní slovo k čchi-kungu a cvičení

sobota 29. 9.

ranní a podvečerní cvičení a meditace, dopolední a podvečerní program pro děti, odpolední výlet

neděle 30. 9.

ranní cvičení s lektorkou, dopolední program pro děti

Tipy na výlety:

Z Oucmanic vede naučná stezka do nedalekého Brandýsa nad Orlicí. V Brandýse najdete různé historické a kulturní budovy: například zámek, pamětní síň J. A. Komenského, zříceninu hradu. Mezi Oucmanicemi a Brandýsem protéká Tichá Orlice, kolem ní vedou mnohé příjemné stezky. Celý kraj je součástí Přírodního parku Orlice. V Ústí nad Orlicí (12 km) je bazén se slanou vodou (a tobogánem, výřivkou, brouzdalištěm a párou) a pěkným historickým náměstím. Neméně zajímavé je i nedaleké město Choceň (7 km).

Ubytování: 

Renovovaný a krásně upravený statek Ekocentra Paleta v malé vesnici Oucmanice nedaleko Ústí nad Orlicí nabízí krásné prostory k bydlení, odpočinku i výuce. Celý areál je upraven s citlivým použitím dřeva, skla, cihelné dlažby a kamene. Pokoje jsou 2 až 7 lůžkové (v některých jsou také palandy), všechny mají své vlastní sociální zařízení (některý pokoj se dělí o sociální zařízení s druhým pokojem). Ti, co se přihlásí dříve budou mít možnost výběru pokoje! Centrum disponuje dvěma učebnami, příjemnou jídelnou, ukázkami ekologicky šetrných technologií (sluneční kolektory, tepelné čerpadlo, masivní zateplení, kořenová čistírna odpadních vod, podlahové vytápění), dále zde najdeme obchůdek s eko literaturou, vinný sklípek (s možností degustace), muzejní expozice, mini zoo s domácími zvířaty, bylinkovou zahrádku, jílovou pec, hliněné prolézačky, ohniště, rybníček.

Ekocentrum PALETA je občanské sdružení zabývající se ekologickou výchovou se zvláštním zaměřením na děti a mládež. Od roku 2004 je Krajským koordinátorem Environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty Pardubického kraje. Kromě svého sídla v Pardubicích má i pobočky v Chrudimi a v Oucmanicích (u Brandýsa nad Orlicí)

Více o ekocentru Paleta zde.

 

Stravování:

S láskou pro vás připravujeme harmonicky působící přírodní stravu bez masa, vajec, mléka, cukru a chemie. Jsou podávána čtyři jídla denně: snídaně, oběd, dezert a večeře. Pokud máte nějaká dietní omezení, nebo specifická přání, sdělte nám je předem. Pokusíme se vám maximálně vyhovět. Rádi připravíme také příkrmy pro nejmenší účastníky pobytu, nebo stravu v bezlepkové podobě. Po celý den vám jsou k dispozici různé nápoje (čaje, voda, šťávy pro děti, obilná káva).

Pro koho je Odpočinkový víkend vhodný:

Na pobytu si jistě každý najde své. Dospělí odpočinek, zklidnění, poznání nových míst, sdílení; děti zase zábavu, společnost dalších dětí, poznávání. Jsou vítáni i účastníci bez dětí, singls. Záleží jen na vaší chuti a otevřenosti. Rádi vás uvidíme, potkáme se s vámi a budeme s vámi rádi trávit společné příjemné chvíle.

Čím je tato akce unikátní:

- lektorka Petra Cempírková je jednou z nejlepších lektorek čchi-kungu v ČR. Cvičení vede citlivě a je zaměřené tak, aby ho zvládli i začátečníci.

- statek Ekocentra Paleta je velmi hezky a pečlivě opraven a upraven, a tak navozuje příjemnou a klidnou atmosféru jako dělanou pro odpočinek, uvolnění

- děti se zabaví nejen při připravovaném dětském programu, ale sami se mohou ve volných chvílích proběhnout po zahradě, nebo se podívat na místní domácí zvířátka

- zdraví prospěšná přírodní strava, kterou pro vás připravujeme ještě umocní celkovou pohodu

- Oucmanice jsou klidnou vesnicí, kde projede pár aut, a tak nejsou účastníci rušeni při aktivitách, ani při tichých procházkách okolím

- nejen při společných odpoledních výletech se můžeme více poznat a sdílet spolu svá témata, otázky, které právě řešíme, co nás zajímá. Tato setkání jsou vždy hodně cenná a příjemná.

Přijďte pobýt, těšíme se na vás :-).

 
 
 
 

Detaily

Termín:
27.09. - 30.09. 2018 (ve čtvrtek začínáme večeří a v neděli končíme obědem)
Místo:
Oucmanice, ekocentrum Paleta
 
 

Fotogalerie